Prywatnie w Wiedniu / programy indywidualne

Weekend we dwoje

1 Dzień piątek
Rano przylot bądź przyjazd do Wiednia - zakwaterowanie w zarezerwowanym hotelu lub apartamencie. Przejazd do centrum na kawę/ podwieczorek w Sky Bar (doskonałe wprowadzenie w miasto - restauracja i kawiarnia jest na najwyższej kondygnacji - piękny widok na centrum i dachy starego miasta). Odwiedziny w katedrze św. Szczepana - proszę pozwolić sobie na zachwyt wspaniałym, gotyckim wnętrzem.. Następnie spacer pięknym placem Graben w kierunku cesarskiej rezydencji Hofburg i największych muzeów miasta: Muzeum Historii Sztuki i Historii Natury. Zaledwie parę kroków stad znajdują się piękne ogrody Volksgarten i Burggarten – warto tutaj zajrzeć.  Teraz czas na przejażdżkę turystycznym tramwajem Vienna Ring Tram, z którego poznacie Państwo architekturę reprezentacyjnego Ringu (czas trwania ok. 30 min.) https://www.viennasightseeing.at/de_DE/vienna-ring-tram (wielojęzyczny audio guide). Jeśli spodobał się Państwu tramwaj to przejażdżka specjalnym pociagiem "Heuriger Express", który zabierze Panstwa na Kahlenberg i Grinzing gdzie tradycyjnie wieczorem przychodzi się na kolację z winem i muzyką – bez wątpienia będzie to udane zakończenie dnia. http://www.wienrundfahrten.com/heurigenexpress-rundfahrten.html

2 Dzień sobota
Dzisiaj dzień relaksu w zieleni. Rano warto wybrać się na Pchli Targ przy Naschmarkt (metro U4 Kettenbrückengasse) i pospacerować wśród kramów najstarszego i najpiękniejszego bazaru spożywczego miasta. To prawdziwie orientalna strona Wiednia!! Teraz czas  na "Romantyczny zielony Wiedeń" - prószę dać się namówić  na rejs po Starym Dunaju elektryczną lub wiosłową lódką albo rowerkiem wodnym. Widoki jakie Państwo zobaczycie i sama atmosfera Starego Dunaju są niepowtarzalne http://www.alte-donau.info/!  Warto zabrać ze sobą (lub zamówić na miejscu) koszyk z prowiantem na picknik w zieleni.  Po przejażdżce czas na wspaniałą panoramę miasta z obrotowej Wieży Dunajskiej http://www.donauturm.at/  (warto zarezerwować stolik w restauracji). Czas na kulturę - wiedeńskie sceny musicalowe, operowe i koncertowe czekają ale można też kontynuować relaksowy pobyt i udać się na parogodzinny pobyt w SPA Oberlaa http://www.thermewien.at/   

 

3 Dzień niedziela
Rankiem w niedzielę warto zrobić sobie przejażdżkę fiakrem przez spokojne ulice starego miasta a następnie zaplanować czas na "barokowy Wiedeń" czyli odwiedziny w pięknych pałacowych ogrodach Schönbrunn wpisanego na listę UNESCO (do 1918 roku mieszkała tutaj cesarska rodzina Habsburgów). Wspaniały ogród to ulubione miejsce spacerów Wiedeńczyków. Na zakończenie warto zajrzeć do Belwederu - tutaj w Galerii prezentowany jest najsłynniejszy obraz Gustawa Klimta "Pocałunek".

Ponizsze propozycje stanowia uzupelnienie do programu w Wiednia

+ dla tych którzy planują intensywne zwiedzanie miasta świetnym rozwiązaniem będzie zakup Flexi Pass - karnet obejmujący wejścia do muzeów oraz transfer autokarem turystycznym przez miasto https://www.viennasightseeing.at/de_DE/hop-on-hop-off

+ Firma Big Bus rodem z Londynu to wersja zwiedzania Wiednia w wielu językach wycieczkowym autobusem miasta., różne opcje biletów,  na pokładzie gratis wi-fi https://www.bigbustours.com/de/vienna/stadtrundfahrt-wien/

+ w sobotni poranek przy stacji metra U4 Kettenbrückengasse odbywa się największy i najciekawszy pchli targ w Wiedniu. Od 7 rano do godzin popołudniowych jest to prawdziwe "Eldorado" dla poszukiwaczy unikalnych czy po prostu praktycznych przedmiotów. Od strony ulicy Linke Wienzeile mają swe stragany handlarze antykami a bliżej torów metra prywatne osoby sprzedające to co się nagromadziło :-)

+ w weekendy w godzinach popołudniowych i wieczornych odbywaj się bezpłatne koncerty muzyki klasycznej w krypcie kościoła św. Piotra przy Graben (centrum), W tym tez kościele możecie Państwo wziąć udział w mszy  po łacinie.

+ niedzielny poranek 9.15 Msza koncertowa z udziałem Wiedeńskich Słowików - Sängerknaben. Aby posłuchać tego najsłynniejszego chóru chłopięcego bilet warto kupić bilet on-line odpowiednio wcześniej gdyż ilość miejsc w Kaplicy Zamkowej gdzie odbywa się to koncertowe nabożeństwo jest ograniczona. (z wyjątkiem wakacji)

+niedzielny poranek 11.00 Uroczysta suma - msza koncertowa w Kościele Augustianów w Hofburgu (gotyckie wnętrze, kościół rodziny Habsburgów gdzie zawierano śluby i spoczywają serca rodziny)  ze wspaniałą oprawą muzyczną (udział bezpłatny). https://hochamt.augustiner.at/hochaemter/aktuelles-programm/


Zwiedzanie Wiednia z maluchami i juniorami
To propozycja punktów do programu rodzinnego – tutaj i dzieci i rodzice nie będą się nudzili..
Muzeum Historii Naturalnej - to zdecydowanie najwspanialsze muzeum dla dzieci i rodzicow, miliony eksponatów ze świata przyrody, seanse w "Nautilusie" z mikroskopem elektronowym, kolekcja meteorytów, setki minerałów, wybuchy wulkanów, które można samemu wywołać, dinozaury i spreparowane zwierzęta ze wszystkich kontynentów oraz oczywiście świetnie urządzony kącik zabaw dla najmłodszych a dla rodziców kawiarnia pod kopula muzealna..
Muzeum Świata - to wycieczka przez 5 kontynentów naszego globu, przygoda z ludami, obyczajami i sposobem życia innych kultur. Nie brakuje tutaj ciekawostek jak np. wielki, zielony "pióropusz koronacyjny Montezumy" (ostatecznie wiadomo, ze miał inne przeznaczenie). Zwiedzanie kolejnych sal muzealnych to przeniesienie sie w czasie i przestrzeni dla najmłodszych i dorosłych.
Motylarnia - przygoda z egzotycznym lasem tropikalnym i pięknymi motylami w centrum Wiednia. Tuz obok Hofburga znajduje się budynek palmiarni, cześć sporego obiektu zajmuje motylarnia z żyjącymi tutaj motylami, które latają swobodnie w stworzonym dla nich tropikalnym lesie. Proszę uważać spacerując gdyż mieszkańcy tutaj to nie tylko motyle.
Oceanarium i vivarium - już sam obiekt robi spore wrażenie - to ocalała z czasów II Wojny Światowej wieża przeciwlotnicza. Żyje tutaj ponad 10.000 gatunków zwierząt z pięciu kontynentów. Tutaj można odwiedzić wilgotno-gorący las zwrotnikowy z latającymi swobodnie papugami i skaczącymi małpami, w akwariach obserwować można rekiny, olbrzymie płaszczki i żółwie oraz dziesiątki wielobarwnych ryb raf koralowych. Wielbiciele gadów i płazów będą pod wrażeniem ilości vivariów z unikalnymi okazami. Na zakończenie wizyty imponująca panorama z restauracji na dachu pozwoli zorientować się w topografii miasta.
Ogród Zoologiczny - "Zoo szczęśliwych zwierząt w Wiedniu" - taki tytuł dostał ten najstarszy ogród zoologiczny świata. Z pewnością będziecie Państwo zadowoleni z wizyty! Akrylowym tunelem można spacerować wśród egzotycznych ryb rafy koralowej, odwiedzić wyspę Borneo (pod szkłem), posiedzieć na tarasie w stylowej kawiarni - pawilonu wybudowanego jako centralny punkt starego ZOO, asystować przy karmieniu zwierząt i pozwolić najmłodszym na odkrycie rozległego placu zabaw.
Pałac Schönbrunn - spacer przez komnaty w niezapomnianej wersji - dawne stroje, nauka etykiety, tajemne przejścia i wiele innych atrakcji w ramach specjalnej wersji zwiedzania dla najmłodszych. Oczywiście na tym jeszcze nie koniec w ogrodach pałacowych jest mnóstwo atrakcji: wspaniała powozownia, place zabaw, wielki labirynt i ogród szaleństw z niespodziankami. Jest także możliwość przejażdżki specjalna kolejką lub fiakrem.
Muzeum Techniki - każdy chłopiec będzie chyba pod wrażeniem zbiorów Muzeum Techniki - bez względu na wiek ulega się tutaj fascynacji techniką. Wiele stanowisk jest interaktywnych i samemu można poznać zasady działania urządzeń. Można odwiedzić podziemną kopalnię, wsiąść na stary rower z wielkim przednim kołem czy pokrzyczeć w specjalnej komorze aby sprawdzić możliwości swego gardła. Kapitalne są zbiory starych samochodów i innych urządzeń mechanicznych.

Muzeum Dźwięku - to interaktywne muzeum przeniesie Państwa w krainę dźwięku, pozwala nie tylko poznać pochodzenie tonów i muzyki ale samodzielnie komponować melodie a dzięki specjalnemu programowi komputerowemu śpiewać jak Pavarotti (można nagrać własne CD) czy dyrygować wiedeńska orkiestra filharmoniczna, która gdy dyrygent poprawnie używa batuty gra do końca a jeśli talentu nie starcza: orkiestra schodzi z ekranu.. W ramach zwiedzania jest możliwość wysłuchania Koncertu Noworocznego.