Wiedeń klasycznie / programy dla grup

Wiedeń - 3h program z przewodnikiem
program objazdowo-spacerowy

Program A STARÓWKA PLAC KAROLA PARK MIEJSKI  
Spotkanie z przewodnikiem miejskim i komentowany objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring. Tutaj znajdują się najsłynniejsze budowle miasta: Opera, dwa największe muzea: Historii Sztuki KHM i Historii Natury NHM, Parlament, Ratusz Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej MAK. Spacer przez Stadtpark gdzie znajduje się najczęściej fotografowany pomnik Wiednia - Johanna Straussa oraz Dom Zdrojowy i zegar kwiatowy. Następnie spacer przez Karlsplatz gdzie znajduje się słynny Musikverein – Towarzystwo Muzyczne i odbywa się Koncert Noworoczny, Kościół Karola Boromeusza, secesyjne stacje Otto Wagenra i pawilon Secesji z pozłacaną laurową kulą dalej spacer od  Albertiny przez Hofburg do Katedry św. Szczepana.  

Program B – STARÓWKA BELWEDER DOM HUNDERTWASSERA
Spotkanie z przewodnikiem miejskim i komentowany objazd miasta Zwiedzanie Hundertwasserhaus - „bajkowego domu”, na którego dachach-ogrodach rosną się dziesiątki drzew i krzewów. Następnie przejazd przez Arenbergerpark obok wież przeciwlotniczych będących reliktami II wojny światowej do Belwederu. Spacer przez ogrody i chwila czasu na delektowanie się imponującą panoramą rozciągającą się z ogrodów pałacowych w kierunku starówki. Następnie przejazd reprezentacyjną aleją Ring gdzie  znajdują się najsłynniejsze budowle miasta: MAK, Hotel Imperial, Opera, Muzeum Historii Sztuki i Historii Natury, Parlament, Ratusz. Spacer od Uniwersytetu do Katedry św. Szczepana.

Program C – STAROWKA PRATER ONZ
Spotkanie z przewodnikiem i przejazd na Prater. Tutaj 20 minutowy foto stop w najstarszym wesołym miasteczku Europy. Kolejnym punktem bedzie największa dzielnica Wiednia: Donaustadt z naddunajską plażą Copa Kagrana gdzie w letnie popołudnia odpoczywają Wiedeńczycy. Dalej Alte Donau z romantycznymi restauracjami nad wodą i doskonale utrzymanymi miejskimi plażami. Spacer koło kompleksu ONZ i wizyta w zaskakującym formą kościele Donaucitykirche.  Dalej przejazd reprezentacyjną aleją Ring gdzie znajdują się najsłynniejsze budowle miasta: MAK, Hotel Imperial, Opera, Muzeum Historii Sztuki i Historii Natury, Parlament, Ratusz. Spacer od Ratusza do Katedry św. Szczepana.

3h przewodnika /program bez wstępów do obiektów/


Wiedeń - 4h program z przewodnikiem  
program objazdowo-spacerowy

Spotkanie na Schwedenplatz i komentowany objazd miasta reprezentacyjnym bulwarem Ring. Tutaj znajdują się największe gmachy miasta: Opera, Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Uniwersytet, Kościół Wotywny, MAK. Foto stop w Stadtpark z pomnikiem Johanna Straussa. Karlsplatz ze słynnym Musikverein miejscem Koncertu Noworocznego oraz największym barokowym kościołem miasta –Karlskirche. Kolejnym punktem będzie Hundertwasserhaus „bajkowy dom”, na którego dachach rosną się dziesiątki drzew i krzewów a barwne ściany są obowiązkowym motywem z folderów o Wiedniu. Dalej przejazd kolo Prateru (najstarszego wesołego miasteczka Europy) do nowoczesnego Donaustadt. Tutaj w sąsiedztwie Donauturm stoją najwyższe budowle miasta DC Tower i kompleks budynków ONZ a rozciągająca się w pobliżu plaża Copa Kagrana przyciąga miliony odwiedzających w czasie Festiwalu Dunajskiego. Nastepnym punktem programu będzie barokowy pałac Belweder i imponująca panorama rozciągająca się z ogrodów w kierunku starówki. Na zakończenie objazdu miasta spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę: Volksgarten z pomnikiem Sisi, rezydencja Hofburg, ekskluzywny Kohlmarkt, elegancki Graben z Kolumną Morową oraz najwspanialszy gotycki zabytek Austrii Katedra św. Szczepana.

4h przewodnika /program bez wstępów do obiektów/

 

Wiedeń - 6h z przewodnikiem
program objazdowo-spacerowy

Objazd miasta reprezentacyjnym bulwarem Ringstrasse. W programie najsłynniejsze budowle miasta: Opera, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Gielda. Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem” /foto stop/. Krótki spacer przez Stadtpark z Kursalon, pomnik Beethovena, Konzerthaus dalej Karlsplatz ze słynnym Musikverein – Towarzystwem Muzycznym gdzie odbywa się Koncert Noworoczny oraz największym barokowym kościołem Wiednia Karlskirche. Wizyta pod nietypowym domem mieszkalnym – Hundertwasserhaus z dachami-ogrodami i wielobarwną elewacją. Prater – najstarsze wesołe miasteczko Europy. Kolejnym punktem jest największa dzielnica Wiednia: Donaustadt z naddunajską plażą Copa Kagrana gdzie w letnie popoludnia odpoczywają Wiedeńczycy. Dalej Alte Donau z  romantycznymi restauracjami nad wodą i doskonale utrzymanymi plażami miejskimi, kompleks ONZ i zaskakujący formą kościół Donaucitykirche. Przejazd przez Arenbergerpark z wieżami przeciwlotniczymi dalej Arsenał i wizyta w ogrodach barokowego pałacu Belweder skąd rozciąga się imponująca panorama w kierunku starówki. W centrum spacer najsłynniejszymi ulicami i placami: cesarska rezydencja Hofburg, słynny Kohlmarkt, plac Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana, Kościół Zakonu Krzyżackiego, Kościół Kapucynów, Albertina. Następnie przejazd do XIII dzielnicy: gmach Secesji, Naschmarkt, secesyjne kamienice Otto Wagenra przy Linke Wienzeile, letnia rezydencja Habsburgów - Pałacu Schönbrunn. Czas wolny w ogrodach lub możliwość zwiedzania wnętrz.

Możliwe wstępy:
Opera lub Musikverein  
komnaty cesarskie w Hofburgu lub Schönbrunn

Program Wiedeń 2 dni – 8h z przewodnikiem

Dzień 1.
Spotkanie z przewodnikiem miejskim i komentowany objazd miasta reprezentacyjnym bulwarem Ringstrasse. Tutaj znajdują się najsłynniejsze budowle miasta: Opera /tutaj możliwość zwiedzania wnętrz/, Muzeum Historii Sztuki oraz Historii Natury, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej MAK, Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem” (foto-stop pod pomnikiem oraz krótki spacer przez park). Hundertwasserhaus – najczęściej fotografowany dom mieszkalny Wiednia nazywany bajkowym lub krzywym domem. Kolejnym punktem programu będzie barokowy pałac Belweder i imponująca panorama rozciągająca się z ogrodów pałacowych w kierunku starówki. Na zakończenie spacer najsłynniejszymi ulicami starego miasta: cesarska rezydencja - pałac Hofburg /tutaj możliwość zwiedzania wnętrz/,  elegancki deptak Kohlmarkt, plac Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana, Kościół Zakonu Krzyżackiego i Dom Mozarta.  

Dzień 2.

Po spacerze przez ogrody pałacowe letniej rezydencji Schönbrunn spotkanie z przewodnikiem /tutaj możliwość zwiedzania wnętrz/. Następnie przejazd do centrum i zwiedzanie Karlsplatz z budynkiem Towarzystwa Muzycznego gdzie odbywa się Koncert Noworoczny /tutaj możliwość zwiedzania wnętrz/, kościół Karola Boromeusza, secesyjne Pawilony Otto Wagenra Trójkąta Bermudzkiego. Dalej przejazd do największej dzielnicy Wiednia – Donaustadt gdzie naddunajska plaża Copa Kagrana w letnie popołudnia i wieczory przyciąga mieszkańców i turystów. Romantyczne starorzecze Dunaju – Alte Donau to kolejne miejsce z uroczymi zakątkami, doskonale utrzymanymi miejskimi plażami i wypożyczalniami sprzętu pływającego. Tutaj znajduje się kompleks budynków ONZ i zaskakujący formą kościół: „Donaucity Kirche” oraz najwyższy obiekt Austrii Wieża Dunajska, z której rozciąga się imponującą panoramę miasta (możliwość odwiedzin w obrotowej restauracji). Na zakończenie programu pobyt w najstarszym wesołym miasteczku Europy: Praterze. Tutaj możliwość spacerowania, skorzystania z karuzel, odwiedzenia wiedeńskiego salonu Madamme Tussand czy przejażdżki słynnym „Wielkim Kołem” Riesenrad.  

- wstępy alternatywnie: Opera lub Musikverein, apartamety cesarskie w Hofburgu lub w Pałacu Schönbrunn  /dodatkowe 2h przewodnika/


Program 3 dni w Wiedniu

Dzień 1
Popołudnie: Spotkanie z przewodnikiem miejskim i komentowany objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring, która powstała w miejscu murów obronnych miasta. Tutaj znajdują się najsłynniejsze budowle miasta: Opera, dwa największe muzea: Historii Sztuki i Historii Natury, Parlament, Ratusz Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej MAK. Pauza na zdjęcia w Stadtpark gdzie znajduje się najczęściej fotografowany pomnik Wiednia - „złoty Strauss” oraz krótki spacer po parku: Kursalon, zegar kwiatowy. Następnie w nieopodal położonym Beethovenpark pomnik Beethovena i Dom Koncertowy. Następnie Karlsplatz gdzie znajduje się słynny Musikverein – Towarzystwo Muzyczne i odbywa się Koncert Noworoczny. Tutaj także jest barokowy kościoł Karola Boromeusza oraz secesyjne stacje Otto Wagenra i pawilon Secesji ozdobionz laurową kulą nazyw’aną przez wiedeńczyków „złotą kapustą”.

Dzień 2.
Przedpołudnie lub popołudnie: Zwiedzanie Hundertwasserhaus - „bajkowego domu”, na którego dachach-ogrodach rosną się dziesiątki drzew i krzewów. Następnie przejazd do Arenbergerpark obok wież przeciwlotniczych będących reliktami II wojny światowej. Spacer do Arsenału przez Park Schweizergarten do ogrodów Belwederu. Tutaj chwila czasu na delektowanie się imponującą panoramą rozciągającą się z ogrodów pałacowych opadających kaskadami w kierunku starówki. Następnie w centrum spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę: Albertina, cesarska rezydencja Hofburg, ekskluzywny Kohlmarkt, piękny plac Graben z Kolumną Morową, gotycka Katedra św. Szczepana, zaułki przy katedrze: Kościół Zakonu Krzyżackiego, Dom Mozarta, Trójkąt Bermudzki, dawne żydowskie getto oraz "dzielnica grecka".
Czas wolny w centrum. Po południu (z pilotem) przejazd na Kahlenberg a w drodze powrotnej kolacja regionalna z muzyką na Grinzingu.

Dzień 3.
Przedpołudnie: W godzinach porannych przejazd do ogrodów letniej rezydencji cesarskiej Schöbrunn i zwiedzanie wnętrz letniej cesarskiej rezydencji (godzinna trasa Grand obejmująca 40 komnat). Przejazd do Donaustadt gdzie znajduje się plaża Copa Kagrana - tutaj w letnie popołudnia i wieczory rozbrzmiewają latynoskie rytmy a romantyczne starorzecze Dunaju – Alte Donau przyciąga uroczymi restauracjami nad wodą i doskonale utrzymanymi miejskimi plażami. Tutaj znajduje się siedziba ONZ i zaskakujący formą kościół - Donaucity Kirche. Z tarasu najwyższego obiektu Austrii - widokowej Wieży Dunajskiej (na wysokości 170m obrotowa, panoramiczna kawiarnia) rozciąga się imponująca panorama miasta.
Na zakończenie czas wolny na Praterze – najstarszym wesołym miasteczku Europy.

    
- 10h przewodnika
- wstępy alternatywnie: Opera lub Musikverein oraz Pałac Schönbrunn