Wiedeń dla młodzieży / programy dla grup

1-dniowy program w Wiedniu dla młodzieży do lat 18-tu 

Spotkanie na Schwednplatz i komentowany objazd miasta: Hundertwasserhaus „bajkowy dom”, na którego dachach rosną się dziesiątki drzew i krzewów a barwne ściany są obowiązkowym motywem z folderów o Wiedniu. Foto stop na Praterze przy Riesenrad. Foto stop w Stadtpark z pomnikiem Johanna Straussa. Następnie barokowy pałac Belweder i imponująca panorama rozciągająca sie z ogrodów w kierunku starówki – krótka wizyta w pałacu aby zobaczyć obraz Gustawa Klimta „Pocałunek”. Następnie przejazd reprezentacyjnym bulwarem Ringstrasse koło Opery, bliźniaczych muzeów: Historii Sztuki i Historii Natury, Parlamentu i Ratusza. Na zakończenie spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę: Volksgarten z pomnikiem Sisi, Hofburg z Sala reprezentacyjną Cesarskiej Biblioteki, ekskluzywny Kohlmarkt, elegancki Graben z Kolumną Morową oraz najwspanialszy gotycki zabytek Austrii Katedra św. Szczepana.

Cena przewodnika na całość programu 4h - 200 euro
Program wymaga obowiązkowo sprzętu audio /tour guides/
Wejścia do Belwederu i Biblioteki są dla młodzieży bezpłatne /zwiedzanie zależne od dostępności obiektów
Na życzenie dodatkowo godzinna lekcja muzealna lub quiz miejski - 50€


2-dniowy program w Wiedniu dla młodzieży do lat 18-tu.


Dzień 1
Spotkanie z przewodnikiem na komentowany objazd miasta. W programie Ring z budynkami: Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Natury, Parlamentu, Ratusza, Kościoła Wotywnego, Muzeum Sztuki Użytkowej. W Parku Miejskim stop na fotkę z najsłynniejszym pomnikiem miasta: „złotym Straussem” tutaj także pierwsza część quizu o Wiedniu. Następnie przejazd pod „bajkowy dom” zaprojektowany przez malarza Friedensreicha Hundertwassera. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Sali Marmurowej w Pałacu Belweder i 45 minutowa lekcja muzealna w Galerii Austriackiej na podstawie m.in. obrazów Gustawa Klimta. Na zakończenie pobytu w Belwederze chwila czasu wolnego w ogrodach skąd rozciąga się imponująca panorama w kierunku starówki. Ostatnim punktem programu z przewodnikiem w tym dniu będzie spacer przez Plac Karola gdzie znajdują się: Towarzystwo Muzyczne (miejsce znanego Koncertu Noworocznego), barokowy kościół Karola Boromeusza, secesyjne pawilony Otto Wagenra, budynek Secesji – tutaj druga część quizu o Wiedniu

Dzień 2
Spotkanie z przewodnikiem na interaktywny spacer przez starówkę. W ramach spaceru uczniowie poznają: cesarską rezydencję Hofburg, komnaty Albertiny, piękna sala reprezentacyjna Biblioteki Narodowej, ekskluzywny Kohlmarkt, elegancki plac Graben, gotycką Katedrę św. Szczepana, siedzibę Zakonu Krzyżackiego przy Singergasse, secesyjny zegar figuralny Anker, historię Wiedeńskiego Trójkąta Bermudzkiego oraz wiele malowniczych zaułków starówki.
Po zwiedzaniu starówki i podsumowaniu pracy zespołów przejazd do ogrodów pałacu Schönbrunn - letniej cesarskiej rezydencji wpisanej na Listę UNESCO. Zwiedzanie pałacowej powozowni gdzie znajduje się bogata kolekcja wspaniałych powozów i karoc.
Po zwiedzaniu czas wolny w ogrodach pałacowych – przejście pod Fontannę Neptuna i Gloriettę fakultatywnie zwiedzanie komnat pałacowych z audio-guide oraz możliwość odwiedzenia Muzeum Technicznego, którego kolekcja muzealna należy do czołowych w Europie!!


Cena programu 400€ obejmuje:
 
- 8h przewodnika
- Program wymaga obowiązkowo sprzętu audio /tour guides/
- wstęp do Belwederu, Albertiny, Powozowni i Biblioteki Narodowej